Fiorentina dominon në “San Siro” EmptyWed Oct 23, 2013 1:27 pm nga Admin

Fiorentina dominon në “San Siro” EmptyWed Oct 23, 2013 9:55 am nga Admin

Fiorentina dominon në “San Siro” Vote_lcapFiorentina dominon në “San Siro” Voting_barFiorentina dominon në “San Siro” Vote_rcap

Shko poshtë

Fiorentina dominon në “San Siro” Empty Fiorentina dominon në “San Siro”

Mesazh nga Admin Sun Nov 03, 2013 7:52 am

Fiorentina dominon në “San Siro” Images11
Kur nuk do nuk do! Nuk mjaftojnë problemet e Milanit që në telashe gjeti dhe fatin kundër në ndeshjen me Fiorentinën, e majtë dherazi nga goditja e dënimit për Vargas, devijimi i Muntarit mashtron Gabriel dhe Fiorentina në avantazh. Është ky episodi vendimtar i sfidës së “San Siro” me kuqezinjtë që u mposhtën 0-2 dhe tashmë Allegri është më në diskutim se kurrë.

E filloi me Birsa – Balotellin dhe Kaka trajneri i kuqezinjve, me Matos Rossin dhe Vargas përgjigjej Montela. Nga minuta e parë dhe ishi Ambrosini që gjithsesi luajti vetëm pak më shumë se gjysmë ore. Menjëherë e rrezikshme Fiorentina me Matos që kaloi Zakardon dhe kërkoi Borha Vleraon në shtyllën e dytë, neutralizon Gabriel . Kuqezinjtë shpresojnë te Balotelli por kjo goditje e sulmuesit parathotë një mbrëmje jo për të. Në të 27-ën vjen dhe episodi fatal kur topi i Vargas i devijuar nxjerr jashtë loje Gabriel. Milan në telashe. Në minutën e 41 bie në tokë Baloteli pas një krosi të Zakardos, përsëritja tregon se Rodrigaz mbështet duart mbi shpinën e sulmuesit që më pas bie. Gjithsesi 11 metërshin Baloteli e kërkon me sa duket në mënyrën e tij, padyshim jo ajo e duhura në minutën e fundit të pjesës së parë, kur hyn në zonë kërkon vetë kontaktin me Paskaul dhe bie, jo vetëm që penalltinë që nuk e merr por shpëton mirë pa marrë kartonin e verdhë.

Refren ankesash dhe në pjesën e dytë. Në minutën e 51 Kaka provon të driblojë dhe ndalet nga Savic, arbitri lë lojën të vazhdojë , të kota protestat e brazilianit. 10 minuta më pas protagonist sërish Balotelli shtyn Neton ndërsa topi shkon jashtë fushe dhe merr të verdhin që i kushton mungesën në ndeshjen e ardhshme me Kievon. Mbetet për t’u parë nëse problemet atëherë do të jenë për Alegrin apo për pasarëdhësin e tij pasi në minutën e 73 Borha Valero i vë kapak, kros i Joakin nga e djathta, Gabriel e kthen topin në këmbët e spanjollit që shënon me portën bosh. Është sakrificë të shohësh këtë Milan, madje dhe për Galianin që menjëherë pas golit la stadiumin, ndoshta për të caktuar fatin dhe pasuesin e Alegrit, kjo mbetet për t’u parë. Me mizerjen e 12 pikëve në 11 takime, populli milanist është vërtetë i irrituar.